Dnes není problém koupit si jakékoliv elektronické zboží, trh je bohatě zásoben, a pokud se vám nechce do specializovaného kamenného obchodu, stačí zabrousit na internet a určitě tam najdete to správné zboží, které zrovna hledáte. Někdy je ovšem cena a částka, kterou jste ochotni dát, rozdílná, a v tu chvíli nastává otázka, zda opravdu potřebuje zboží nové nebo se spokojíte za menší peníze s použitým nebo bazarovým.
Jsou lidé, kteří se téměř novou elektroniku, kterou opravdu moc nepoužívali nebo jim z jiného důvodu nevyhovuje, rozhodnou prodat. K tomu slouží bazary, i internetové, kde je možné za slušnou částku pořídit kvalitní a fungující kus. Možná vás napadne otázka, jak tomu bude v případě, že se zboží pokazí, prostě přestane fungovat.
Bazarové zboží nikdy nekupujte tzv. z druhé ruky, ale v obchodech s použitým zbožím, kde byste měli obdržet i záruční list v případě, že se jedná o věc, na kterou se ještě záruka vztahuje. Oprava při změně majitele zboží problémem není, k čemu ale může dojít, pokud budete požadovat finanční náhradu a věc vrátit je, že na předloženém dokladu o koupi je uvedeno jiné jméno než toho, kdo bude reklamaci požadovat. V takovém případě zřejmě odejdete bez peněz. Má to i svou logiku, pokud někdo jiný před vámi zboží zakoupil, vy ho pořídili za nižší cenu a pak byste za něj chtěli plnou cenu vrátit, ve finále byste na takovém obchodě zákonitě vydělali.
Jednoduše řečeno, bazarové zboží vámi zakoupené vlastně znamená uzavření smlouvy mezi vámi a tím, kdo bazar provozuje, tudíž veškeré nároky týkající se vad na zboží jdou za ním. S tímto je však nutné počítat a předem mít jasno v tom, zda se vyplatí ušetřit a sáhnout po použité věci. Tomuto se lze jednoduše bránit, a to tak, že od původního kupujícího si obstaráte podpis na postoupení práv ohledně případného plnění.